Obserwatorzy

niedziela, 8 grudnia 2013

Kolejne propozycje prezentów dla dzieci...

Chciałabym Wam pokazać dzisiaj kolejne książeczki - idealne na prezent świąteczny od internetowej księgarni Siedmioróg.pl która aktualnie proponuje 25% rabatu!! Księgarnia ta jest jedną z moich ulubionych, chociażby z uwagi na ogromny asortyment i chciałabym Was zachęcić do kupna książki właśnie na prezent gwiazdkowy...


Sto bajek. Seria limitowana

Jan Brzechwa

Na książkę tę składa się prawie 150 wierszy stanowiących kanon polskiej literatury dziecięcej. Znajdziemy tutaj takie utwory, jak Kaczka-dziwaczka, Na wyspach Bergamutach, Skarżypyta, Leń, Nie pieprz Pietrze, Na straganie czy Tańcowała igła z nitką. Książka została opatrzona ilustracjami jednego z najwybitniejszych ilustratorów polskich i światowych – Jerzego Srokowskiego. Elegancka edycja w "Serii limitowanej" nawiązuje do pierwszego wydania Stu bajek z 1958 roku, które utrwaliło się w pamięci dzisiejszych rodziców i dziadków. Książka opatrzona jest ilustracjami Jerzego Srokowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich grafików XX wieku.
 
Jest to wydanie kolekcjonerskie: nakład jest limitowany, a każdy egzemplarz niepowtarzalny – posiada swój własny numer, widoczny po otwarciu książki. Każdy egzemplarz ma unikalną wartość!

CENA: 37,49ZŁ

DO KUPIENIA TU ----> http://siedmiorog.pl <---- 


Kolejną wspaniałą książką jest...


Bajarz europejski. Seria limitowana

W tej eleganckiej i wysmakowanej książce znalazło się 15 bajek należących do dorobku kultury europejskiej. Są to najbardziej znane bajki, mity i baśnie francuskie, niemieckie, duńskie, greckie, włoskie, rosyjskie, angielskie, nordyckie i polskie. Książka została opatrzona ilustracjami najwybitniejszych światowych grafi ków, takich jak Iwan Bilibin, Eleanor Vere Boyle, Walter Crane, Leonard Leslie Brooke, William Wallace Denslow, Richard André, Franz Jüttner, Frederick Richardson, Lucy Fitch Perkins i inni.

Charles Perrault Czerwony Kapturek (bajka francuska) Charles Perrault Kopciuszek (bajka francuska) Charles Perrault Piękna i Bestia (bajka francuska) Charles Perrault Sinobrody (bajka francuska) Hans Christian Andersen Królowa śniegu (baśń duńska) Hans Christian Andersen Księżniczka na ziarnku grochu (baśń duńska) Jakub i Wilhelm Grimm Królewna Śnieżka (baśń niemiecka) Jakub i Wilhelm Grimm Śpiąca królewna (baśń niemiecka) Carlo Collodi Pinokio (bajka włoska) Aleksander Puszkin O rybaku i złotej rybce (bajka rosyjska) O Jasiu i łodydze fasoli (tradycyjna baśń angielska) Trzy świnki (tradycyjna baśń angielska) Pan Twardowski (tradycyjna bajka polska) Jak Thor zdobył swój młot (mit nordycki) Puszka Pandory (mit grecki)
 

Seria limitowana” to seria wyjątkowych książek o charakterze kolekcjonerskim. Nakład każdego tytułu jest limitowany, co oznacza, że nie będzie dodrukowywany i że po jego wyczerpaniu książki będą dostępne wyłącznie w antykwariatach, na aukcjach internetowych itp. Innymi słowy, wartość książki wzrasta niemal natychmiast po wyjściu z księgarni. Każdy egzemplarz posiada własny, niepowtarzalny numer, widniejący na wyklejce po otwarciu okładki. Każda książka jest więc niepowtarzalnym dziełem sztuki. Książki są wydane w luksusowym stylu retro: twarda oprawa ze starannie dobranym kolorystycznie płóciennym grzbietem i złoceniami oraz papier chamois. Książki wyróżniają się też niezwykle starannym składem i klasycznymi ilustracjami najwybitniejszych polskich i światowych artystów w nowoczesnym, przystępnym dla współczesnego dziecka, opracowaniu graficznym.

CENA: 37,49ZŁ (PROMOCJA)

DO KUPIENIA TU ---> http://siedmiorog.pl <--- NASZA OPINIA:
Zafascynowało mnie wydanie obu tych książek - precyzyjne, luksusowe, coś na styl VINTAGE, przypomina mi ono, moje własne książki z dzieciństwa i to chyba dlatego tak bardzo mi się podoba. Bajki dla dzieci stymulują rozwój mózgu. Czytanie poszerza zasób słownictwa oraz umożliwia zdobywanie wiedzy o świecie i zachowaniach ludzi lub zwierząt. Dzieci, które od małego mają kontakt z książkami, rozbudzają w sobie zainteresowania oraz mają bogatą wyobraźnię. Książki uczą myślenia, dlatego każdy rodzic powinien czytać swojemu dziecku. 
Wraz ze swoim Juniorkiem uwielbiamy tuż przed snem przeczytać chociaż jedną bajką lub opowieść. Pomaga nam to się wyciszyć przed snem i szybciej zasnąć - bardzo często bywa, że Junior już w połowie bajki zasypia. Dzięki obu książkom z księgarni Siedmioróg, mamy 'zapas' bajek co najmniej do Świąt Bożego Narodzenia :) Jeśli szukacie wspaniałego wydania klasycznych bajek lub wierszy, polecam Wam te dwie pozycje, bo są na prawdę warte uwagi! Idealnie nadają się na prezent dla dziecka, a przy okazji i dla rodzica ;)

 POLECAM WAM ofertę świąteczną Last Minute, która trwa aż do 25.12.2013, znajdziecie tam 25% rabatu na wybrane utwory... sprawdźcie sami... http://siedmiorog.pl 


18 komentarzy:

 1. Książki wyglądają wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Boskie książki, sama bym chętnie przeczytała :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie bajki na pewno warto mieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja poszykuje jakiejs dobrej ksiazki dla dzieci o rycerzach, zamkach itd
  moj bratanek ma krecka na tym punkcie
  dodam ze ma trzy i pol roku a juz obejrzal krzyzakow bo byli rycerze :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje córki jak były małe zawsze dostawały dużo cudnych książek...

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam czasy mojego dzieciństwa, zawsze w paczce od mikołaja musiała znaleźć się jakaś książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem czy mój synek ucieszyłby się z książki :/ Jemu w głowie tylko LEGO :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki - mogę je czytać bez końca :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiałam Brzechwę jako małe dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. książki są swietne na prezent:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kupiłam moim Kropeczkom to wydanie Brzechwy, bo urzekły mnie ilustracje Jerzego Srokowskiego! Klasa!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Zawsze odwiedzam blogi komentujących, więc jeśli pozostawisz po sobie ślad, na pewno do Ciebie zajrzę.

Proszę także o NIE REKLAMOWANIE się na moim blogu - takie komentarze będą usuwane.