Obserwatorzy

czwartek, 25 kwietnia 2013

Kiedy kropla drąży skałę... Wieczór z książką.


  Czy wierzysz w moc perswazji w komunikacji z ludźmi? Zanim odpowiesz na to pytanie, wykonaj następujące ćwiczenie: zamknij oczy, ustaw w szeregu swojej pamięci osoby, z którymi na co dzień współpracujesz, i wybierz te, których prośby realizujesz w pierwszej kolejności. Czy są to te sympatyczne? Sympatyczny może poczekać, prawda? Nie pogniewa się, zrozumie, zaakceptuje, najwyżej zrobi sam. A może najszybciej załatwiasz sprawy najbardziej namolnych? Tych, którzy będą marudzić, wisieć Ci nad głową, wzdychać, że Twoje opóźnienia zawalą projekt. Jeśli nie masz bardzo przekornej natury, robotę dla nich wykonasz najprędzej — po to, by mieć ich z głowy. Czy teraz czujesz moc perswazji? Czy wierzysz już, że tak jak marudni wpływają na Twoje działania, tak Ty możesz kierować działaniami innych ludzi?
Jeśli tak jest, sięgnij po książkę Aleksandra Binsztoka. W sposób prosty, dosadny i dowcipny autor podpowie Ci, jakimi metodami możesz wpływać na otoczenie i kształtować je tak, by ułatwić sobie życie zawodowe i prywatne. Z jednym zastrzeżeniem - książka nie ujmuje wszystkich zagadnień komunikacji perswazyjnej. Jest jednak częścią strategii, metod i technik, które wchodzą w skład Modelu Permanentnego Rozwoju Społecznego (Permanent Social Development Model, PSDM), który autor od lat konstruuje wraz ze współpracownikami. Pod tym modelem podpisuje się obiema rękami, jednak pozostawia Czytelnikowi pole do przemyśleń i własnych wniosków.


Aleksander Binsztok jest doktorem nauk ekonomicznych, wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz współpracownikiem innych renomowanych uczelni w kraju i za granicą. Przede wszystkim jednak jest trenerem komunikacji i biznesu. W gronie osób korzystających z jego usług znaleźli się ludzie, którzy zdali sobie sprawę z tego, jak wielką rolę w biznesie odgrywa niewidoczne, skuteczne oddziaływanie na ludzkie emocje, myśli i zachowania, a są wśród nich m.in. prawnicy, politycy, agenci ubezpieczeniowi, sprzedawcy luksusowych dóbr oraz menedżerowie międzynarodowych korporacji. Przeczytaj więcej na www.binsztok.pl.

CENA: 31,92 ZŁ (PROMOCJA!)

DO KUPIENIA TU ------> http://sensus.pl <------- 


Jeśli chodzi o dziedzinę komunikacji interpersonalnej, pozycja 'Kiedy kropla drąży skałę' Binsztoka , jest najbardziej interesująca z jaką miałam okazję się spotkać! Jest to super książka do poduszki, czyta się ją jednym tchem. Autor napisał tę książkę w bardzo luźnej formie, łatwej w zrozumieniu - coś w rodzaju towarzyskiego wykładu. Wzbogacił ją w ciekawe cytaty i dowcipne rysunki. Znajdziemy w niej także wiele jasnych i klarownych wskazówek dotyczących postępowania z klientem. Wskaże także notoryczne błędy jakie popełniają np. sprzedawcy.
Bezpośredni styl książki oraz rzeczywiste przykłady i anegdoty pokazują nam jak ważne jest stosowanie technik komunikacji interpersonalnych. Uważam, że każdy, kto chce komunikować się bardziej świadomie z otoczeniem i zabezpieczyć się przed próbami manipulacji ze strony innych osób, powinien przeczytać tę książkę!  'Kiedy kropla drąży skałę' Binsztoka jest jak najbardziej warta polecenia, szczególnie osobom, które opierają się na komunikacji z innymi ludźmi.

POLECAM WAM TAKŻE ----> NAWYK WYTRWAŁOŚCI

20 komentarzy:

 1. Nawet jak sie na nia patrzy to od razu sie widzi jak szybko się ją bedzie czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawo z chęcią przeczytam lubię tego typu książki :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na świetną książkę, a ten obrazem... no mega :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jednak poprzednia ksiazka wydaje sie lepsza, chociaz nie oceniaj po okladce ;) kiedy wyniki konkursu ;)?

  OdpowiedzUsuń
 5. hm chyba ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam wydawnictwo Sensu, teraz właśnie czytałam i recenzowałam "Nawyk wytrwałości", wcześniej książkę do nauki j. angielskiego. Świetni są, mają naprawdę dobrze i ciekawie dobrane tytuły :-)

  rudnicka.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. po tym co przeczytałam i zobaczyłam to okazuje się, że książka musi być naprawdę interesująca ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, naprawdę zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki :) Takie informacje mogłabym wykorzystać szukając pracy :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Nawyk wytrwałości" świetna książka.:D Tej drugiej nie znam, ale brzmi ciekawie.:P

  OdpowiedzUsuń
 10. oj przydałaby mi się taka książka. znam wiele trudnych przypadków, z którymi ciężko jest się dogadać. A może to ja źle tłumaczę?

  OdpowiedzUsuń
 11. i mnie zaciekawiła ta książka ;) postaram się przeczytać ! Pozdrawiam! ;))

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo zaintrygowała mnie ta książka po lekturze Twojego posta. Chętnie ją przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Średnio przepadam za tego typu książkami, ale też sądzę że warto je czytać. Niesamowicie uświadamiają jakimi mechanizmami posługują się ludzie w kontaktach z innymi. Nie trzeba samemu wykorzystywać, ale dobrze wiedzieć czy ktoś na nas w określony sposób oddziałuje czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 14. zaciekawiałaś i mnie tą książeczką :)
  lubię lektury o takiej tematyce :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Zawsze odwiedzam blogi komentujących, więc jeśli pozostawisz po sobie ślad, na pewno do Ciebie zajrzę.

Proszę także o NIE REKLAMOWANIE się na moim blogu - takie komentarze będą usuwane.