Obserwatorzy

środa, 29 maja 2013

Dlaczego warto czytać dziecku?

Czytanie dziecku to idealny sposób na wspólne spędzanie czasu i wzmacnianie więzi rodzinnych. Książka to coś więcej niż przyjemność czy sposób na ukołysanie dziecka do snu. Czytanie dziecku jest obecnie ważniejsze niż kiedyś - w czasach naszego dzieciństwa. Wpojenie dziecku, już od najwcześniejszych lat, zainteresowania książkami, pozwoli mu oprzeć się uzależnieniu od telewizji czy komputera i przede wszystkim – zdobywać wiedzę, wykształcenie i w przyszłości osiągnąć sukces! Z takiej perspektywy czas spędzony na wspólnym czytaniu jest swoistą „inwestycją”, mogąca przynieść tylko profity. 

A co najlepiej czytać dziecku? Tutaj przyjdzie nam internetowa księgarnia SIEDMIORÓG z pomocą... Ogromny asortyment i konkurencyjne ceny, sprawiają, że każdy rodzic znajdzie coś dla swojej pociechy :) Sami zobaczcie...


----------->  http://siedmiorog.pl <-----------

Jako mama małego odkrywcy, chciałabym Wam polecić bardzo ciekawą propozycję jaką jest 'ATLAS ŚWIATA DLA MAŁYCH ODKRYWCÓW', autorstwa: Barbara Gawrysiak, Jacek Gawrysiak.

Atlas został opracowany z myślą o tych, którzy interesują się geografią, lubią podróżować i gromadzić wiedzę o poszczególnych zakątkach świata.

 • logiczny i przejrzysty układ
 • Starannie wykonane mapy fizyczne i krajobrazowe oraz uzupełniające je mapki tematyczne
 • Charakterystyka flory i fauny, klimatu i uwarunkowań geograficznych Polski oraz kontynentów
 • Dane statystyczne dołączone do poszczególnych map oraz zdjęcia uzupełniające mapy
 • Informacje o organizacjach międzynarodowych i dane dotyczące konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych w ciągu ostatnich lat
 • Piękne ilustracje i zdjęcia

CENA: 20.99 ZŁ


-------------------> http://siedmiorog.pl  <-------------------


OTO PRZYKŁADOWE STRONY...

A gdy przychodzi wieczór mama z synkiem czytają...

Dla dziecka ważna jest bliskość rodzica, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Ta potrzeba również może być zaspokajana podczas czytania książek. Dzięki temu, że wymaga ono aktywności rodzica (a nie posadzenia samotnego dziecka przed telewizorem i zajęcia się sobą), dystans fizyczny jest mniejszy. Lektura to również dobry sposób na spędzanie czasu we dwoje - sposób, który rodzicowi nawet po wyczerpaniu innych pomysłów - umożliwi zaoferowanie dziecku atrakcyjnych chwil. Na dodatek wspólne czytanie stwarza okazję do dyskusji i rozmowy na różne tematy. Mój syn uwielbia zwierzęta i czytając mu Atlas świata dla małych odkrywców musiałam odpowiadać na 'cały zestaw pytań' dotyczących wszelakich zwierząt - jak to dobrze, że w książce jest zawartych wiele cennych informacji, bo o niektórych faktach sama nie wiedziałam :P a podobno mamy wiedzą wszystko :P 
Książka ma twardą okładkę, jest szyta (więc nie rozleci się szybko) no i oczywiście zawiera mnóstwo kolorowych stron! W atlasie pojawiają się przeróżne informacje... charakterystyka flory i fauny, mapy, dane statystyczne, dane geograficzne i historyczne, a przede wszystkim cudowne ilustracje i zdjęcia od których mój syn nie mógł oderwać oczu.

Specjalnie dla moich czytelników/czytelniczek księgarnia Siedmioróg, przygotowała rabat 20% na wszystkie książki dla dzieci! Aby uzyskać rabat wystarczy wejść tu ---> http://siedmiorog.pl , zakupić wybraną książkę, a następnie w pole 'Hasło Promocji'  wpisać 'zareklamowane'  i kliknąć na  ikonkę kalkulatora aby rabat został naliczony. Polecam Wam zakupy w tej księgarni, bo na prawdę warto, chociażby z uwagi na to, że ceny są niższe niż w stacjonarnych księgarniach :)


A Wy znacie księgarnię Siedmioróg? Miałyście okazję zakupić ich książki?

19 komentarzy:

 1. Fajny atlasik;) A Twój Mały odkrywca jest uroczy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję... moje serduszko jest dla mnie najpiękniejsze :)

   Usuń
 2. oj pamiętam jak mi mama czytała jak byłam mała :) swoim dzieciom też będę czytać bo dzięki temu uwielbiam książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytamy, a właściwie na razie oglądamy obrazki, ten atlas by się małej spodobał-uwielbia zwierzątka.

  OdpowiedzUsuń
 4. jaki piękne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój ma 1,8mc i właśnie się nie interesuje książkami, rpawdopodobnie zrobiłam juz błąd, bo mogłam mu już pokazywać i wpajać od momentu gdy jeszcze nie chodził, a teraz z niego anioł z rogami a nawet słodki diabełek biegający i robiący co sobie chce...
  ehhh

  buziak pozdrawiam serdecznie :)
  A Atlas Świata wydaję być ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie wykonana książka, z pewnością zainteresuje każdego malucha... Warto czytać dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jeszcze nie mam dziecko, ale już sobie przyrzekłam, że będę mu czytać i zrobię wszystko by pokochało czytać jak ja ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowity ten atlas, szkoda, że nie miałam takiego jak byłam mała..

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiekny jest atla i taki kolorowy :) Pamiętam jak ze mną mama czytała, uwielbiałam ksaizki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuje, pocieszające..
  wiesz cały czas nad uchem mama bidoli iż to moja wina, i że zrobiłam błąd, i łapię przez to kompleks, bo mama się opiekuje dzieckiem starszym o pół roku od mojego, a jest grzeczna, interesuje się książkami, rozmawia itd itd itd. Jaka nie jest najlepsza.

  A ja mam naprawdę wyjątkowo trudne i niegrzeczne dziecko.. Właśnie chce być dobrej myślil, że jeszcze bedzie czas, czy też ogolnie pozytywnie podejsc do obecnej niedobroci co wyprawia mój syn, tyle przy mojej mamie to więcej stresu i więcej myśli i pesymizmu, bo ja, czy też bo inne dzieci, bo, bo, bo.. przytłaczające. Muszę to wywalczyć.

  pozdrawiam z moim bąblem ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pewnie że warto czytać już od małego :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moje siostrzenice uwielbiają czytać i przeglądać różne książeczki. Zapewne taki atlas też by im się spodobał :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja siostra dużo czyta synkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawie się prezentuje ten atlas :)
  Czytanie dziecku książek to bardzo ważna rzecz :) niestety w dzisiejszych czasach jednak niektórzy rodzice wolą posadzić dzieci przed tv..

  OdpowiedzUsuń
 15. Atlas wygląda bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja uwielbiam czytać swoim siostrzeńcom :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Zawsze odwiedzam blogi komentujących, więc jeśli pozostawisz po sobie ślad, na pewno do Ciebie zajrzę.

Proszę także o NIE REKLAMOWANIE się na moim blogu - takie komentarze będą usuwane.